Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز522
دیروز1883
در هفته2405
در ماه6020
مجموع437196

بازدید کنندگان برخط

7
Online

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که یکی از نشانه‌های قدرت و صدق وعده‌ی الهی است، با نصرت وامداد خداوند متعال، چهل سال پرافتخار را پشت سر نهاده و پیام حيات‌بخش همراه با منطقِ قوی خود را جهانی کرده است.

 

نهضتی دینی و مردمی که  با عنایات‌ الهی و توجهات امام‌ عصر (عجل الله تعالی فرجه الشريف) و رهبری امام‌ خمينی (ره‌) به پیروزی رسید و با رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) تداوم يافت، تا امروز ملت رشید ایران شاهد رويش و درخشش نهضت خود در همة صحنه‌ها باشد.

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهل و يکمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر را که امسال با ياد و نام سرداران سرافراز اسلام حاج قاسم سليمانی، ابو مهدی المهندس و ياران مقاومت همراه است، به ملت انقلابی ايران و همة مسلمانان و آزادگان جهان تبريک می‌گويد و به شکرانة پيروزی بر طاغوت داخلی، پيوند بی‌سابقه و باشکوه مردم با مجاهدان و قهرمانان مقاومت، رويارويی با طاغوت جهانی و همچنین به‌موجب این پیام الهی "و ذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ"، افق‌های روشن فراروی ملت مسلمان و انقلابی را يادآوری می‌کند:

 

  1. ملت مؤمن ايران اسلامی با ايمان راسخ به سنت‌ها و وعده‌های الهی به جهاد خستگی‌ناپذیر خود در ابعاد علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی ادامه می‌دهد و به فضل الهی در همة امتحانات سربلند و سرفراز خواهد بود.

 

  1. بخش بزرگی از ناکامی‌ها و شکست‌های آمريکا و جبهة استکبار در غرب آسیا، ثمره خون مجاهدان مقاومت، به‌ويژه شهيدانی چون حاج قاسم و ابو مهدی است. شهيدانی که پیوند و پیمان مردم عزيز ما را با مقاومت محکم و جبهة استکبار و وابستگان آن‌ها را در داخل و منطقه مأيوس و سرافکنده کردند.خون شهدای مقاومت پیام خمینی کبیر را دوباره طنین‌انداز کرده که «ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.» و این یعنی خون شهیدان هنوز جاری است و شکست توطئه‌های استکباری به‌ویژه طرح ننگین معامله قرن را رقم خواهد خورد.

 

  1. یکپارچگی ملت مسلمان از سويی و غريو موشک‌های آفندی از سرچشمه مقاومت(ایران) که بزرگ‌ترين پايگاه هوايی تروريست‌های آمريکايی در عین الاسد را هدف قرارداد از سوی ديگر ظهور قدرت خدا بود و ایام‌الله ديگری را رقم زد.

 

  1. دستاوردهای انقلاب اسلامی و حاکميت نسبی ارزش‌های دینی، ایران را به باثبات‌ترين و مقتدرترین کشور منطقه تبدیل کرده است. دشمن در تلاش است با انواع جنایت‌ها، فتنه‌ها ، توطئه‌ها، تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی و حتی ورزشی مانع رشد و پيشرفت اين ملّت شود و اثرگذاری آن را کاهش دهد. بنابراين لازم است ملت مؤمن به‌ويژه نخبگان عزيز فکری، حوزوی و دانشگاهی چونان عقاب‌هايی تيزبين تحرکات پيدا و پنهان دشمن را به‌دقت زير نظر بگيرند و با همگرايی و مجاهدت‌های علمی، درون نظام اسلامی را مستحکم کنند و عظمت و شکوه کشور را به اوج برسانند.

 

  1. رفع يا کاهش وابستگی‌های راهبردی ازجمله وابستگی به نفت و تقویت قدرت علمی و فنی کشور مستلزم جهاد در همة زمينه‌هاست که بحمدالله آغازشده و به‌رغم محدوديت‌های ايجادشده به وسيلة دشمن با تأييدات الهی روزبه‌روز شتاب می‌گيرد و از آینده‌ای درخشان خبر می‌دهد.

 

  1. «بايد قوی شويم» اين وظيفة يکايک ملت‌های مسلمان در سراسر جهان است. شرط لازم قوی شدن، تثبيت و ازدياد ايمان است که اساسی‌ترين مطلوب الهی و بنيادی‌ترين عامل برتریِ بندگان صالح خداست؛ «اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین».(آل‌عمران: 139) گوهر يگانة ايمان آن‌گونه که خدای تعالی معيّن فرموده به همة قدرت‌ها و قوت‌ها معنی می‌دهد. لذا امت اسلامی باید در همة زمينه‌ها به حداکثر توانايی ممکن برسد.

 

  1. ملت ما با حضور در راهپيمايی بزرگ يوم‌الله 22 بهمن بار دیگر صبر و شکر خود را به نمایش خواهد گذاشت و با تقویت همگرايی جهانی آزادگان، پیام روشنی به دشمنان مستکبر و اغوا شدگان غرب غدّار خواهد داد. فریادهای مرگ بر آمریکا نمونه‌ای حقیقی از ایمان به الله و کفر به طاغوت است و راهپیمایی عظیم 22 بهمن جلوه‌ای از شکرگزاری ملت ایران از نعمت نظام الهی، مقاومت و شهدای قهرمان است.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom