Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2234
دیروز7368
در هفته31926
در ماه115332
مجموع1189837

بازدید کنندگان برخط

5
Online

آیت الله رضا استادی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روز چهارشنبه 5 دی ماه 1398 در درس اخلاق خود که در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) برگزار می شود، با استناد به حدیثی از امام صادق(ع) در مذمت حسادت، گفت: یکی از پیامدهای حسادت این است که حسود همیشه ناراحت است و هیچ گاه احساس آرامش ندارد.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه گفت: ضرری که حسود به خود می زند بیشتر از ضرری است که به دیگران می زند.

عضو شورای عالی حوزه در ادامه به حدیثی دیگر از امام صادق درباره حسادت اشاره کرد و افزود: کار همیشگی پیامبر (ص) این بود که از شک، شرک (در مقابل اخلاص)، حسد و غضب به خداوند پناه می بردند که این نشان دهنده مهم بودن این عیوب خصوصا صفت حسد است.

استاد درس اخلاق حوزه علمیه قم عمل به توصیه های پیامبر(ع) و اهل بیت(ع) را ضامن سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست و تاکید کرد: وقتی پیامبر با آن جایگاه و عظمت و عصمت، به خدا پناه می برد تکلیف ما مشخص است.

آیت الله استادی حسد را از جمله رذائل قابل معالجه دانست و با بیان این که حسد ریشه در خدا نشناسی و نفس انسان دارد، اظهارداشت: راه علاج عملی حسد این است که هرکاری که نفس انسان علاقه دارد انجام ندهد و از آن دوری کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآورشد: منشأ تمام خصلت های بد، نفسانیت انسان است، باید تلاش کنیم و پا روی خواسته های نفس بگذاریم؛ البته این موضوع در سخن آسان اما در عمل دشوار و سنگین و توام با تکلف است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود توصیه هایی اخلاقی خطاب به طلاب و خانواده های آنان بیان کرد و افزود: زن و شوهر طلبه باید در زندگی مشترک خود با الفاظ جدید و به روز یکدیگر را خطاب و سبک جدیدی را در زندگی طلبگی خود شروع کنند تا برای دیگران و مردم اسوه باشند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom