Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2064
دیروز7368
در هفته31756
در ماه115162
مجموع1189667

بازدید کنندگان برخط

3
Online

طرح ها و توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی راه به جایی نخواهد برد

نیروی انتظامی، جایگاه مهمی در تأمین امنیت کشور دارد

برخی دانشمندان خارجی به جایگاه علمی علامه مصباح یزدی اذعان دارند.

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین ادیانی رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، اظهار داشتند: خوشبختانه حضرتعالی با پشتوانه علمی و تجربیاتی که از حوزه های علمیه کسب کرده اید، انتخابی شایسته برای این مسئولیت هستید که امیدواریم این تجربیات علمی و عملی، منجر به تحولات مثبتی در سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شود.

 رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن تقدیر از کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفتند: «خوشبختانه اکثریت طلاب شاغل در سازمانها و نهادها، افرادی عالم و شایسته هستند» ایشان افزودند: «الحمدالله حجت‌الاسلام ادیانی که سابقه شاگردی علامه مصباح یزدی را داشته‌اند، بار علمی خوبی دارند و زمانی که ایشان، این مسئولیت را پذیرفتند، بنده خیلی خوشحال شدم چرا که در حقیقت ایشان یک سفیر از جانب حوزه علمیه در آن جایگاه می باشند.»

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه، بر اهمیت نقش و جایگاه نیروی انتظامی تأکید کردند و گفتند: «نیروی انتظامی، جایگاه مهمی در تأمین امنیت کشور دارد و البته نقش این نیرو، تنها محدود به داخل کشور نیست و مرزهای کشور را نیز تحت پوشش دارد؛ به عبارت دیگر، نیروی انتظامی هرکجا که لازم باشد از جمله مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و ... ورود پیدا می کند. لذا نیروی انتظامی حق بزرگی حتی بر اروپا و سایر کشورها دارد به خاطر اینکه با این اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر مبازره می‌کند.»

امام جمعه قم همچنین ضمن تأکید بر همکاری و همفکری حوزه های علمیه و جامعه مدرسین با سازمانها و نهادهای نظام مخصوصاً سازمان عقیدتی سیاسی، به طرح ها و برنامه های جامعه مدرسین جهت اجرا در برخی سطوح نظام اشاره کردند و گفتند: در حوزه حدوداً 200 کار ویژه و طرح و برنامه برای اجرا در سطوح نظام تهیه دیده شده که امیدواریم با ارتباط و همکاری بیشتر با مجموعه نهادهای نظام، از این برنامه ها استفاده شود.»

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به جایگاه رفیع آیت الله مصباح یزدی بیان داشتند: «زمانی که علامه مصباح یزدی به اروپا دعوت شدند، در جلسه‌ای آنچنان سخنرانی کردند و مطالب ناب و مفیدی را گفتند که حضار استقبال کم نظیری کردند. حتی از سخنران بعدی هم خواستند که وقتشان را به علامه مصباح بدهند که ایشان با کمال میل پذیرفتند.»

آیت الله حسینی بوشهری ضمن ابراز تأسف از بی مهری برخی ها به حضرت آیت الله مصباح یزدی گفتند: این مسائل باعث تعجب عالمان و دانشمندان خارجی هم می شد به طوری که اظهار می داشتند چرا عده ای به ایشان بی احترامی می کنند. حتی می گفتند مردم علامه مصباح را به خوبی نمی شناسند بلکه ما می‌دانیم که ایشان دارای چه شخصیتی هستند.»

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین  همچنین به اقدامات و مجاهدت های انقلابی رئیس فقید جامعه مدرسین حضرت آیت الله  یزدی اشاره کردند و اظهار داشتند: «قبل از انقلاب آیت الله یزدی منزل به منزل به دیدار مراجع می رفتند و سعی می کردند مسائل را تبیین کنند و مراجع هم بیانیه می دادند و ایشان راه را تا آخر ادامه دادند تا انقلاب به پیروزی رسید.»

 آیت الله حسینی بوشهری افزودند: «زمانی که ساواک حلقه اولیه تشکیل دهندگان جامعه مدرسین را دستگیر می کرد، آیت الله مصباح را نتوانستند دستگیر کنند. در همان دوران ایشان خودشان به تنهایی دو منشور را راه اندازی کردند: یکی منشور بعثت بود و دیگری انتقام.»

ایشان در پایان با اشاره به توطئه های همه جانبه دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی، تأکید کردند: « دشمنان ما از اول انقلاب تاکنون طرح ها و توطئه های زیادی را برای ضربه زدن به این نظام مقدس امتحان کرده اند اما به یاری خداوند، رهبری امام و مقام معظم رهبری و همراهی مردم، راه به جایی نبرده و نمی‌برند و ان شاءالله علی رغم همه دشمنی ها، این انقلاب متصل به حکومت حضرت ولی عصر(عج) بشود. »

 

 

 

تاریخ انتشار 1399/10/20

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom