Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2415
دیروز7368
در هفته32107
در ماه115513
مجموع1190018

بازدید کنندگان برخط

2
Online

حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس سازمان تبلیغات کشور :

حفظ هویت دینی و فرهنگی قم و مقابله با توطئه های دشمنان، باید جزو اولویت های ما باشد

اکثریت جوانان ما نگاه دینی دارند حتی اگر از برخی جنبه های ظاهری، مورد پسند ما نباشند

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات کشور، با تاکید بر اهمیت سازمان تبلیغات، اظهار داشتند: «آرزوی ما قبل از انقلاب این بود که فرصت و عرصه ای برای تبلیغ دین فراهم شود. چرا که در آن دوران، محدودیت های زیادی وجود داشت و هر سخنی را نمی شد مطرح کرد. »

ایشان با تاکید بر این نکته که حتی در عزاداری ها هم محدودیت وجود داشت، افزودند: «افراد مختلفی به خاطر اظهار نظر تحت نظر بودند. به گونه ای که در منابر علیه آمریکا و اسرائیل هم نمی شد حرفی زد و با گویندگان و خطبا، به شدت برخورد می کردند.»

رییس جامعه مدرسین با اشاره به فرصت های تبلیغ دین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفتند: «بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت های بی نظیری برای تبلیغ دین و معارف اسلامی فراهم آمده که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد. الحمدالله با پشتوانه ای که حضرتعالی دارید و با حکم رهبر معظم انقلاب، مسئولیت خطیری هم برعهده گرفته اید و با توجه به کانون ها ، تشکل ها و بخش های مختلفی که در اختیار دارید، طبیعتا انتظارات و توقعات هم از شما بالا رفته که امیدواریم به خوبی از عهده این وظایف و توقعات برآیید.»

حضرت آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به وجود برخی ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشتند: «زمانی ما قدرت نداشتیم و نمی توانستیم کاری بکنیم، اما الان که دست ما باز است و نهادها و ارگان های مختلفی مثل دفتر تبلیغات و اوقاف و حوزه و حتی دانشگاه ها مشغول کارهای فرهنگی هستند، سوال این است که چرا همچنان آسیب ها و ناهنجاری های مختلفی در جامعه دیده می شود؟ چرا با وجود این همه نهاد و امکانات و برنامه های فرهنگی، همچنان تا شرایط مناسب فاصله داریم و کارها آنچنان که باید، به نتیجه نمی رسند؟»

امام جمعه قم به تلاش های شبانه روزی دشمنان برای اثرگذاری فرهنگی بر جامعه اشاره کردند و گفتند: «دشمنان ما روز به روز مجهزتر می شوند و علیه اسلام و انقلاب برنامه ریزی می کنند. آنها از طرق مختلف مخصوصا دنیای مجازی و رسانه و ماهواره، جوانان و فرهنگ ما را نشانه گرفته اند. براین اساس ما هم وظیفه داریم که با همه توان خود در مقابل توطئه ها بایستیم و پاسخ هجمه ها و شبهات را بدهیم.»

آیت الله حسینی بوشهری هجمه فرهنگی به شهرهای مذهبی از جمله قم را از دیگر تلاش های دشمنان دانستند و گفتند: «در طول سالهای اخیر، دشمنان برای تغییر فضای دینی و فرهنگی قم، برنامه های زیادی را اجرا کرده اند که متاسفانه بر اثر آنها، شاهد تغییراتی در سطح این شهر بوده ایم که موجب نگرانی مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید شده است. بنابراین حفظ هویت دینی و فرهنگی قم و مقابله با توطئه های دشمنان، باید جزو اولویت های ما باشد.» ایشان در همین زمینه افزودند: «قرارگاهی در قم تشکیل شده است که امیدواریم به گونه ای تقویت شود تا شاهد بهبود وضعیت این شهر باشیم. چرا که اوضاع فعلی، زیبنده شهر مقدس قم نیست.»

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه، جوانان را سرمایه کشور و انقلاب دانستند و گفتند: «ما باید روی نسل جوان سرمایه گزاری کنیم و برای سعادت دنیا و آخرت آنها برنامه ریزی داشته باشیم. متاسفانه امروزه شاهد هستیم حضور جوانان در مساجد در حد انتظار نیست که باید با برنامه های مناسب، آنها را برای حضور در مجالس مذهبی و مساجد تشویق کنیم. البته الحمدلله اکثریت جوانان ما نگاه دینی دارند حتی اگر از برخی جنبه های ظاهری، مورد پسند ما نباشند. باید توجه داشته باشیم اینها همان جوانانی هستند که در میادین مختلف مثلا تشییع باشکوه پیکر حاج قاسم سلیمانی آن حماسه ها را می آفرینند.»

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه در پایان با تاکید بر حل معضلات و مشکلات مردم اظهار داشتند: «مسئله معیشت مردم بسیار مهم است. وقتی یک نفر در تهیه ضروریات زندگی خود دچار مشکل باشد، نمی توانیم از او انتظار داشته تاشیم که در مسائل سیاسی و فرهنگی با ما همراه باشد.»

 

 

 

 

تاریخ انتشار 1399/10/21

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom