Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1253
دیروز1304
در هفته7676
در ماه19542
مجموع2027459

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، روز پنج شنبه مورخ 1396/07/27 در دومین روز اجلاس منطقه ای جامعه مدرسین و علمای بلاد در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تبریز، تصریح کرد: برای دینداری جامعه و نهادینه کردن دین در جامعه دست مان پر است و منابع سرشار قرآنی فراوانی داریم.


معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری افزود: معارف اسلامی می تواند یک جامعه و امت را که تشنه حقایق و فضائل هستند، سیراب کند، اما مهم هنر بهره وری از این دریای معارف است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی تاکید کرد: باید ظرفیت مخاطب، در تبلیغ دین مورد توجه قرار بگیرد، وگرنه مخاطبان با کوچک ترین شبهه ای نسبت به دین و احکام الهی بدبین خواهند شد.

ایشان با اشاره به امکانات در اختیار روحانیت، عنوان کرد: نباید همه چیز را به نظام واگذار کرد و هیچ مسئولیتی را در قبال آسیب های فرهنگی و اجتماعی به گردن نگرفت، ائمه اطهار(ع) در بدترین شرایط و ساختار، وظیفه خود را انجام دادند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: وظیفه روحانیت تنها هشدار دادن نیست، باید از همه ظرفیت های روحانیت و مساجد و منبرهای در اختیار در مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی بهره گرفت.


ایشان ادامه داد: مسجد را محل دعا و نماز و عزاداری قرار دادیم، اما چه ایرادی دارد که کارکرد مساجد را فراتر ببریم و متخصصین در خصوص آسیب های اجتماعی و فرهنگی با مردم به گفتگو بنشینند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به اهمیت مخاطب شناسی روحانیت، خاطرنشان کرد: روحانیت امین و مورد اعتماد مردم است و این شعار نیست، بلکه یک واقعیت است، اما هنوز از تمامی این ظرفیت استفاده نکرده ایم.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نقش مهم روحانیت در رفع معضل طلاق و اعتیاد عنوان کرد: مقام معظم رهبری، اعتیاد را بلای بزرگ و تهدیدی عظیم دانستند، روحانیت برای رفع این معضل چه راهکاری دارد؟ روحانیت باید نسبت به مساله طلاق دغدغه مند باشد و طلاق هر دختر و پسر را مشکل خود بداند

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom