Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز711
دیروز1081
در هفته2922
در ماه23957
مجموع2031874

بازدید کنندگان برخط

2
Online

آیت الله مجتهد شبستری، پیش از ظهر روز پنج شنبه مورخ 1396/07/27 طی سخنانی در هشتمین اجلاس منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تبریز، ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این اجلاس، اظهار داشت: روحانیت باید در شرایط امروز که دشمنان به شدت علیه انقلاب و اسلام هجمه وارد می کنند، با تولید علم، تقویت اخلاق، نشر فرهنگ دین در دنیا و ولایت مداری، آماده مقابله همه جانبه با دشمن باشند.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بی شک اتحاد ملت و به خصوص همدلی روحانیت یکی از عوامل سعادت بخش نظام اسلامی است و در این شرایط فعلی رسالت ما به عنوان هدایت گران جامعه بسیار سنگین تر است.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: تشکیل حکومت شیعی در ایران و اقتدار روز افزون نظام اسلامی، دشمن را به شدت به وحشت انداخته و آنها با ابزار ماهواره و اینترنت و نیز ایجاد تفرقه بین مردم و به خصوص روحانیت به دنبال تضعیف انقلاب و نظام و کمرنگ شدن فرهنگ دینی هستند.

ایشان با اشاره به اهمیت رسالت روحانیت در مقابله با جنگ نرم دشمن، گفت: امروز آسیب های اجتماعی همچون رشد طلاق، فقر، فروپاشی برخی خانواده ها، فساد و دیگر مسائل در جامعه نسبت به گذشته بیشتر شده است و روحانیت باید در کنار مسئولان به فکر کاهش این آسیب ها باشند.

آیت الله مجتهد شبستری اضافه کرد: امروز لازم است فکری اساسی برای مقابله با معضل فساد فضای مجازی داشته باشیم که حقیقتاَ به مصیبت عظمایی تبدیل شده و به خصوص اینکه دشمن در همین فضا به شدت به دنبال القای شبهات به منظور انحراف نسل جوان است.

نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان شرقی یادآور شد: ما نباید بگذاریم بی بندوباری فرهنگی و اخلاقی در جامعه فراگیر شود و این مسئله می طلبد که مسئولان کشور، علما، حوزه های علمیه و دانشگاه ها در یک فضای همدلی و وحدت آمیز به وظایف خود عمل کنند.


ایشان با بیان اینکه تقویت وحدت و همبستگی روحانیت باید روز به روز بیشتر شود، ابراز داشت: متاسفانه برخی تحت تاثیر دشمن به دنبال ترویج تشیع انگلیسی و مسائل اختلاف آمیز در جامعه اسلامی هستند و بی شک هوشیاری و وحدت روحانیت باعث خنثی شدن این توطئه می شود.


آیت الله مجتهد شبستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گستاخی اخیر ترامپ و واکنش قاطعانه مقام معظم رهبری و مسئولان کشور، گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما زیر بار مذاکره مجدد یا اضافه شدن تبصره به برجام نخواهیم رفت و اگر آنها برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می کنیم

ایشان در خاتمه ضمن تجلیل از اقتدار موشکی نظام و فعالیت های شجاعانه سپاه پاسداران، اظهار داشت: به لطف الهی و در سایه هدایت های مقام معظم رهبری و اتحاد ملت، دشمنان اعم از اروپایی ها و آمریکایی ها آرزوی تسلیم شدن ایران را به گور خواهند برد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom