Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز717
دیروز1081
در هفته2928
در ماه23963
مجموع2031880

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی صبح روز پنج شنبه مورخ 1396/07/27 در هشتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تبریز، گفت: روحانیت انقلابی به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید با روحانیت عصر انزوا تفاوت‌هایی داشته باشد.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: همچنین باید نگرش و برنامه‌ای کلی در پیشبرد اهداف خود داشته باشیم همانطور که هدف و نگاه امام فراتر از مبارزه با یک رژیم بود. همانطور که عاشورا تنها یک زمانه و عصر را هدف نگرفته بود بلکه در پی تغییر یک حکومت انحرافی حرکت کرد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور خاطرنشان کرد: حوزه آنگاه می‌تواند از فکر مردم صیانت کند و فرهنگ دینی را در جهان نهادینه کند که به شناخت معادلات معرفتی امروز و برای تغییر آن آمادگی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اعرافی در ادامه با بیان اینکه باید میدان مواجهه با دشمنان را بشناسیم، اعلام کرد: اگر درگیر میدان‌های ناچیز شویم، از میدان اصلی بیرون خواهیم رفت.

حجت الاسلام والمسلمین اعرافی بیان کرد: میدان اصلی ما این است که امروز یک تمدن مادی و غیرالهی بر جهان حاکم است و باید از بین برود. هنوز فلسفه غربی و سبک‌های زندگی غربی در دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی جامعه بشری حاکم است.


ایشان در ادامه افزود: مهم‌ترین کار ما این است که میدان مواجهه را بشناسیم. غرب‌شناسی عاقلانه از ضرورت‌های امروز روحانیت است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه سخنان خود اعلام کرد: حوزه‌ای می‌تواند امروز نقش‌آفرین باشد که نظام او عظیم و کاملا درست باشد. مگر می‌توانیم در حوزه تفکر عقلی قدیمی باشیم و به‌روز نشویم؟ مگر می‌شود در حوزه علمیه قم در برابر افکار جدید غایب باشیم و پاسخگوی دنیای جدید نباشیم؟

ایشان همچنین خاطرنشان کرد: ما در میان تجددزدگی و سیاست‌گریزی راه دقیق علمی و اسلامی را باید پیدا کنیم. نباید از فرصت‌های امروز غافل شویم. همه عالم امروز به نهاد انقلاب‌ساز روحانیت باور دارند.

مدیر حوزه علمیه قم در پایان با بیان اینکه توجه حوزه‌های علمیه به آسیب‌های اجتماعی از مسائل اولویت‌دار است، از ارتقاء کمی و کیفی حوزه‌ علمیه قم خبر داد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom