28 دی 1400 ساعت 10:37

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله محمود رجبی، رییس مؤسسه آمورشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، در گفت‌وگو با رسا به تبیین سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب درباره مهاجرت نخبگان پرداخت و گفت: ما باید از علوم، تجارب و پیشرفت های کشورهای دیگر استفاده کنیم.

آیت الله رجبی بر لزوم به گزینی و بومی سازی علوم غربی تأکید و بیان کرد: ما نباید تنها مقلدانه از علوم و دستاوردهای غرب استفاده کنیم، بلکه باید علوم غربی را با رعایت به گزینی و حفظ حقیقت در داخل کشور استفاده کنیم.

وی با انتقاد از افرادی که همواره از نظام غرب و دستاوردهای آنها تمجید می کنند، گفت: اساتیدی که علوم غربی و دستاوردهای غرب را برای دانشجویان بزک و آنها را دعوت به مهاجرت بدون بازگشت می کنند تا اینکه آنها کشورهای دیگر را به عنوان موطن خود قرار دهند و در خدمت استکبار جهانی باشند، بدون شک خیانت بزرگی به ملت و مردم ایران می کنند.

آیت الله رجبی با اشاره به اینکه دانشجویان با استعداد و نخبگان باید در خدمت کشور خود باشند، افزود: باید شخصیت های اثرگذار و اساتید انقلابی دانشگاه همواره این حقیقت را به دانشجویان و نخبگان یادآوری کنند که آنچه سبب سربلندی و موفقیت و سرافرازی آنها می شود، این است که وفادار به کشور و در خدمت به ملت خودشان باشند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: دانشجویان بدانند که نظام اسلامی ایران نظامی الهی است از این رو رشد و شکوفایی آنها در سایه خدمت به کشور و مردم تحقق خواهد یافت.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه اظهار کرد: از منظر دین اسلام و رهبر معظم انقلاب مهاجرت نخبگان به کشورهای دیگر و فراگیری و به گزینی علوم و تکنولوژی برای استفاده در داخل کشور بدون مانع بوده و همچنین منطق، عقل و تجربه نیز بر همین مسأله تاکید دارد.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی از علوم و فناوری های خود در راستای ظلم و ستم به جوامع بشر استفاده می کند، ابراز داشت: اگر برخی اساتید به بهانه فراگیری علوم، دانشجویان را ترغیب کنند که علم خودشان را در خدمت استکبار جهانی قرار دهند، عملی ضد اخلاقی و ضد ارزشی را انجام داده و این رفتار آنها همیاری با ظلم مستکبران جهانی است.

آیت الله رجبی وظیفه اساتید انقلابی را تربیت نیرو برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب توصیف کرد و گفت: باید اساتید انقلابی همت خود را برای پرورش و رشد نخبگان متخصص و متعهد نسبت به اسلام و کشور قرار دهند و در این زمینه نیز فرهنگ سازی و نهادینه سازی داشته باشند.

 

 

امروز476
دیروز1446
در هفته1922
در ماه26962
مجموع2169973

بازدید کنندگان برخط

2
Online

بالای صفحه