27 مهر 1400 ساعت 06:30

سرهنگ مهدی کبیری پور، معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابی طالب(ع)، در نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که روز پنجشنبه 27 تیرماه 1398 در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: برگزاری این نشست در راستای بیانیه گرانقدر گام دوم انقلاب از اهمیت فراوانی برخوردار است. رهبر معظم انقلاب راهبرد آینده انقلاب را برای ما تبیین کرده و ما نیز باید ابعاد مختلف آن را بگشاییم تا بتوانیم در راستای تحقق اهداف و مقاصد این بیانیه گام برداریم.


معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابی طالب(ع) افزود: فرمایش ها و اسنادی نظیر بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری در مقاطع حساس بیان شدند از نگاه و افق تمدنی صادر می شوند.

وی با اشاره به تقابل دو تمدن غربی و اسلامی در حال حاضر در جهان تصریح کرد: امروزه شاهد تقابل دو تمدن غربی و تمدن نوین انقلاب اسلامی هستیم. این تقابل دارای سطوح و لایه های مختلف است که بسیاری از مجادلات و مباحثات ظاهری میان حزب های سیاسی با این نگاه شکل نگرفته و در لایه های زیرین گیر می کند.

کبیری پور اظهار داشت که افق تمدنی بر این مباحث استوار است که در حال تهیه نسل و جامعه ای هستیم که با نگاه تمدنی به نگاه آموزه های غربی برود و این اهمیت موضوع را بیشتر می کند.


وی مثالی درباره محصولات غربی بیان کرد و ادامه داد: کشاورزی بر اساس بذر سنتی بر این پایه استوار است که بخشی از محصول را برای سال آینده نگهداشته و سپس استفاده می کنند و این مساله هر ساله تکرار می شود در حالی که بذر غربی چنان است که فقط ظاهری زیبا دارد اما عاری از مواد غذایی غنی است. این بذر عقیم است و مولد به شمار نمی آید و مشکلات فراوانی دارد و همچنین نمی توان برای سال آینده از آن استفاده کرد و بر این اساس می توان گفت که وابستگی به وجود می آورد.


معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابی طالب(ع) خاطرنشان ساخت: اگر انسانی با نگاه غربی به مدیریت برسد نتیجه ای جز سازش نخواهد داشت. با این نشست های می خواهیم بیانیه ای را بررسی کنیم که از نگاه تمدن اسلامی صادر شده است تا نسلی به وجود آید که در عرصه تولید و اجتماع و سیاست و فرهنگ با نگاه به افق اسلامی فعالیت کند.

امروز309
دیروز1130
در هفته1439
در ماه22474
مجموع2030391

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بالای صفحه