27 مهر 1400 ساعت 06:47

برگزاری طرح مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب جامعه اسلامی دانشجویانعلی ایوبی دبیر اجرایی مرحله پنجم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: با کمک پروردگار و عنایت امام عصر (عج) به پنجمین مرحله از طرح مطالعاتی گام دوم انقلاب تحت عنوان “روابط بین‌الملل” رسیدیم، این مرحله که با محوریت (آشنایی با عرصه روابط بین الملل) ۱۵ تیر آغاز می‌شود.

وی درباره جزوات آموزشی این مرحله افزود: آشنایی با مخفف سازمانهای بین‌المللی، مفهوم و نقش میانجی‌گری در عرصه روابط بین‌الملل، تصمیمات سازمانهای بین‌المللی، تاریخچه روابط دیپلماتیک و روشهای سیاسی حل و فصل اختلافات بین‌المللی از جزوات آموزشی این مرحله است.

ایوبی تصریح کرد: جزوات مرحله پنجم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب مثل مراحل قبلی این طرح تماما در واحد بین الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور تنظیم و تدوین شده است.

وی افزود: ضرورت شناخت عرصه روابط بین الملل برای کنشگری عالمانه در فعالیت های بین‌المللی یک امر لازم است، روابط بین‌الملل امروز جهان از فشار قدرتهای ضد خدایی می‌نالد، حکومت های غیرخدایی فطرت و خواست انسان را در نظر نمی‌گیرند و تحت عنوان ظالم و مظلوم معنا می‌شوند.

این فعال دانشجویی گفت: ماهیت نظام بین‌المللی تحت عنوان نظام سلطه شکل گرفته و در این روابط کشورها به سلطه‌گران و غارتگران که عمدتا ابرقدرتها هستند و کشورهای سلطه‌پذیر که دخالتهای کشورهای سلطه‌گر را می‌پذیرند.

وی اظهار داشت:  هر دوی این کشورها از نظر ما مقصرند و استکباری که از آن حرف می‌زنیم به معنای همین نظام سلطه است. روابط امروزه کشورها بر مبنای حقوق انسانها شکل نگرفته و مبنایش منطق زور و تزویر و امثالهم است.

https://b2n.ir/515553

امروز318
دیروز1130
در هفته1448
در ماه22483
مجموع2030400

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بالای صفحه