به گزارش ترجمان صبح، سردار غلامرضا سلیمانی در نشست مجمع عالی بسیج آذربایجان شرقی با بیان اینکه محوریت قرار دادن جوانان و روحیه جهادی از تاکیدات رهبر انقلاب برای تحقق گام دوم انقلاب است، افزود: ایشان برای تحقق این بیانیه تاکید خاصی به تبریز و آذربایجان دارند و انتظار دارند چون برهه های دیگر نیز آذربایجان شرقی پیشتاز باشد.

وی اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی موفقیت های بزرگی را برای ایران تصویر کرده است که لازمه دست یابی به آن درس گرفتن از آموزه های بی مانند و بکر ۴۰ ساله انقلاب همچون دوران هشت سال دفاع مقدس و نخستین شرط آن نیز اطاعت از مدیریت الهی ولی فقیه در راس نظام می باشد.

سردار سلیمانی، تمدن نوین اسلامی را از اهداف دیگر و مهم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برشمرد و ادامه داد: باید توجه داشت اگر دولت اسلامی شکل بگیرد، جامعه اسلامی نیز محقق می شود و تمدن سازی اسلامی نیز در جهان از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است.

وی مردمی کردن امور را از فرصت های مهم با تکیه بر گام دوم انقلاب و نهادینه کردن مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی عنوان و اضافه کرد: مردم سالاری دینی تنها مختص برگزاری انتخابات نیست و باید مردم در همه صحنه ها حضور یابند همچنان که در دوران دفاع مقدس این عنصر مردمی را به عینه دیدیم و آن را لمس کردیم.

سردار سلیمانی هدف اصلی از تشکیل و برگزاری جلسات مجامع عالی بسیج در استان ها و شهرستان ها را استفاده از ظرفیت مردمی برای احصای مسائل و مشکلات مختلف استان و شهرستان ها و بررسی اولویت دار ترین آنها در کارگروه و ارائه راهکار عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، وی هم افزائی با مسئولان و بین نهادها را از دیگر اهداف این مجامع برای حل مشکلات نام برد.

https://tarjomansobh.ir/?p=182231