عضو شورای راهبری شبکه اجتماعی دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش : مهمترین ضلع بیانیه گام دوم انقلاب آمضرورت گفتمان سازی در خصوص بیانیه گام دوم انقلابوزش و پرورش است .
 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب می‌بایست به یک گفتمان غالب در جامعه تبدیل شود؛ خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به عنوان مهمترین ضلع این بیانیه مهمترین نقش را در این گفتمان سازی ایفا می‌کند.

وی در جمع اعضای کارگروه تربیتی بیانیه گام دوم انقلاب در خوزستان گفت : مجموعه تعلیم و تربیت کشور به عنوان یکی از اضلاع مهم بیانیه گام دوم انقلاب نقش مهمی در تبیین، تشریح و ترویج مفاد این بیانیه در جامعه ایفا می‌کند.

عضو شورای راهبری شبکه اجتماعی دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت فعال شدن تشکل‌های فرهنگیان و دانش آموزان در راستای عمل به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب؛ خاطرنشان کرد: این تشکل‌ها می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های گسترده اجتماعی خود در راستای تبیین مفاد بیانیه گام دوم انقلاب گام‌های کلیدی و اساسی بردارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز با تاکید بر ضرورت تبیین مفاهیم بیانیه گام دوم انقلاب در بستر فضای مجازی؛ اظهار کرد: اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب در راستای سند تحول بنیادین از برنامه‌های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان است.
 
 کورش مودت با اشاره به ضرورت استفاده از راهکار‌های نوین و جدید برای بسط و گسترش مفاهیم بیانیه گام دوم انقلاب، خاطرنشان کرد: تولید محتوای الکترونیکی و همچنین استفاده از ظرفیت استودیو آوای مدرسه برای تولید محتوای آموزشی در ارتباط با مفاهیم و مفاد بیانیه گام دوم انقلاب از جمله اقداماتی است که آموزش و پرورش آماده است در راستای ترویج مفاهیم این بیانیه انجام دهد.