رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز کشور به تغییر نیاز دارد و آن جایگزینی مدیران خسته و کارنکن و ناکارآمد، با جوانانی پاک و خدوم است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی پیامی هفته بسیج را تبریک گفت و نوشت: تجربه تاریخ دوران پس از انقلاب نشان می‌دهد که ورود تفکر بسیجی به هر عرصه‌ای، می‌تواند کشور را از بن‌بست‌ها خارج کند. شاخصه اصلی تفکر بسیجی، اتکا به خداوند و معنویت است و مسیر حرکتش را نیاز مردم و مستضعفان شکل می‌دهد و همین دو ویژگی کفایت می‌کند تا رجوع به تفکر بسیجی و کسب روحیه جهادی را به عنوان تنها راه‌حل خروج از مشکلات بدانیم.

در این پیام آمده است:

اگرچه مناسبت هفته بسیج، با قید زمانی خاص مشخص می‌شود؛ اما بسیجی که به فرمان امام راحل در پنجم آذرماه 58 شکل گرفت، ویژگی‌هایی داشت که بتوانیم امروز مدعی باشیم که تفکر، ایده، منش و روش بسیج و بسیجیان محدود به زمان و مرز و جغرافیا نیست.

تجربه تاریخ دوران پس از انقلاب نشان می‌دهد که ورود تفکر بسیجی به هر عرصه‌ای، می‌تواند کشور را از بن‌بست‌ها خارج کند. شاخصه اصلی تفکر بسیجی، اتکا به خداوند و معنویت است و مسیر حرکتش را نیاز مردم و مستضعفان شکل می‌دهد و همین دو ویژگی کفایت می‌کند تا رجوع به تفکر بسیجی و کسب روحیه جهادی را به عنوان تنها راه‌حل خروج از مشکلات بدانیم.

در روزهایی که بسیاری از دستگاه‌های عریض و طویل در رخدادهای مهمی همچون زلزله کرمانشاه و یا سیل لرستان و خوزستان دچار اختلال کارکردی شدند، این بسیجیان بودند که در میانه میدان، به نیاز مردم رسیدگی کردند و هنوز هم عرصه را خالی نکرده‌اند. فعالیت امروز جوانان بسیجی در قالب گروه‌های جهادی، جانفشانی بسیجیان در عرصه دفاع از کشور، جهاد بسیجیان در عرصه خودکفایی کشور، حضور جوانان در عرصه مبارزه با کرونا و... حجتی است برای اثبات توانمندی تفکر و روحیه بسیجی، در عرصه جنگ اقتصادی، برای اینکه کشور را به سلامت به مقصد برساند.

برخلاف جریان بی‌تحرک، دلبسته به خارج و مدعی اربابی مردم.

راه خروج کشور از وضعیتی که در آن قرار دارد این است که در گام دوم انقلاب، نگاه‌مان به گروه‌های جهادی بسیجی، صرفا نگاه حداقلی همچون ساخت مدرسه و یا توزیع بسته‌های معیشتی نباشد.

امروز کشور به تغییر نیاز دارد و آن جایگزینی مدیران خسته و کارنکن و ناکارآمد، با جوانانی پاک و خدومی است که روزگاری در قالب گروه‌های جهادی به مردم خدمت‌ کرده‌اند و درد مردم را می‌شناسند و امروز باید در جایگاه تصمیم‌گیری قرار بگیرند تا قفل کشور را با کلید مدیریت جهادی و مبارزه با فساد، باز کنند.

هفته بسیج را به تمام جهادگرانی که با روحیه بسیجی، در عرصه، علم، فرهنگ، دفاع از کشور و اقتصاد، عَلَم اقتدار جمهوری اسلامی را بالا نگه داشته‌اند و اجازه نداده‌اند تا آرمان‌های انقلاب دستخوش تغییر شود، تبریک عرض می‌کنم.

rasanews.ir/002o4f