27 فروردين 1400 ساعت 08:08

🔘 روی بیانیه کار کنید


❇️ صدور بیانیه گام دوم  که براساس اندیشۀ سیاسی مقام معظم رهبری و با قلم عالمانه معظم له تدوین شده، دارای جامعیتی است که ناظر به گذشته و آیندۀ انقلاب اسلامی است.

❇️ هویت انقلاب اسلامی، پیدایش، فراز و فرودها، چالش ها، تبیین نقشه‌های دشمن، برکات، و توصیه‌هایی راهبردی جهت پیشرفت جامعهٔ اسلامی، روح کلی این بیانیه است.

❇️ مقام معظم رهبری که حدود دو ماه این بیانیه را تدوین نموده‌اند چنین فرموده‌اند که «من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیده‌ام»

❇️ آیت‌الله شب‌زنده‌دار می‌گوید مقام معظم رهبری در یکی از دیدارها چنین فرمودند که «من بنای بر این ندارم که اگر چیزی می‌نویسم یا مطلبی می‌گویم از دیگران درخواست کنم روی آن کار کنند، ولی راجع به این می‌گویم این کار را بکنند»

❇️ همان طور که مقام معظم رهبری وقت زیادی صرف تدوین این بیانیه نموده اند‌، ضروری است که هر طلبه‌ای، بخشی از وقتش را صرف عملیاتی کردن این بیانیه نماید.

❇️ با توجه به این که در این بیانیه جوانان به صورت خاص مورد خطاب رهبر معظم انقلاب قرار گرفته‌اند، حوزه‌های علمیه نیز سرشار از جوانان انقلابی است. بنابراین طلاب جوان یکی از مخاطبان اصلی این بیانیه هستند.

❇️ همچنین نهادهای فرهنگی در راستای این بیانیه باید نقش‌آفرینی کنند و حوزه های علمیه به عنوان مهمترین مرکز فرهنگی، در این رابطه مسئولیت‌های خطیری دارند که در یادداشت‌های بعدی بیشتر به آنها پرداخته خواهدشد.


♦️ روحانیت محور تحقق گام دوم انقلاب

♻️تجربۀ درخشان حوزه های علمیه در تاریخ معاصر گویای این است که هر زمانی روحانیت متعهد به اسلام سیاسی، توانسته‌اند در جریانات سیاسی، اجتماعی محوریت داشته باشند، آن جریان به سرانجام مطلوبی رسیده است.

♻️آنجایی نیز که صحنه‌ها از حضور روحانیت خالی شده و یا با هماهنگی‌ غرب‌پرستان برخی #روحانی‌_نما_ها در متن حوادث نفوذ پیدا کرده و سررشته‌دار امور شده‌اند، زنجیرهای قطور غرب‌زدگی مانع برداشتن گام‌های مثبت شده است.

♻️نمونۀ بارز چنین برداشتی تحقق  انقلاب اسلامی با محوریت روحانیت انقلابی است.

 ♻️ اگرچه در گام اول انقلاب برخی چهره‌های حوزوی اقداماتی غیر انقلابی داشته‌اند، اما چون هاضمه انقلاب پذیرای معممین سکولارمسلک نیست؛ زیر گام اول انقلاب اسلامی له شده‌اند.  

♻️ همان طور که روحانیت مبارز، در شکل‌گیری انقلاب_اسلامی و برداشتن گامی چهل ساله، نقشی محوری داشته‌اند؛ گام دوم انقلاب نیز نیازمند حضور عالمانۀ  بهشتی‌ها، مطهری‌ها، باهنرها، محلاتی‌ها، مفتح‌ها و مصباح‌های امروزی است.

♻️بدون تردید بیانیۀ گام دوم نیازمند تلاش مجاهدانۀ عالمان بصیری است که مداد العلمای علم و دانششان، در مدار منظومه فکری امامین انقلاب بچرخد.

♻️ اگر حوزویان به ویژه چهره‌های شاخص حوزۀ انقلابی در ترویج علمی و عملی بیانیۀ گام دوم نقش‌آفرینی نکنند، مدعیان انقلابی‌نما و روحانیت غیرانقلابی بیکار نخواهند نشست و گرد و غبار بی‌توجهی را بر سطور این بیانیه خواهند پاشید.

 

امروز2487
دیروز7368
در هفته32179
در ماه115585
مجموع1190090

بازدید کنندگان برخط

2
Online

بالای صفحه